Turkvet.Biz

Ana Sayfa veteriner, hayvancılık, tarım, danışmanlık, besi, çiftlik Hakkımızda inek, koyun,keçi, ahır projeleri, çiftlik projeleri, tavukçuluk, balıkçılık, sütçülük Kütüphane ipard, ıpard, kırsal kalkınma, hayvancılık teşvikleri, hayvancılık destekleri, çiftlik projeleri, veterinerlik Duyurular çiftlik danışmanı, yemleme, ayak hastalıkları, mastitis, dölverimi, buzağı, holşya jersey
 
    Hizmetlerimiz
    Danışmanlık
       Veteriner danışmanlık
      Tarım Danışmanlığı
       Çiftlik projelendirme
    HACCP sistemi
    Eğitim
    Mühendislik
    IPARD hibe projeleri
       Süt çiftlikleri
       Besi çiftlikleri
        Süt işleme tesisi
        Et işleme tesisi
         Su ürünleri işleme tesisi
         Sebze meyve işleme tesisi
         Süs bitkileri
        Tıbbi aromatik bitkiler
       Yerel ürünler
        Kültür balıkçılığı
        Kırsal turizm
     
     
     
     
     
     

 

V-gel® türlere özel ilk, gerçek supraglottik hava yolu cihazıdır.

Cihazın çekirdek teknolojisi,  ilk olarak,  ’i-jel’ havayolu cihazı (www.i-gel.com), global boyutta önemli hasta ve kullanıcı faydaları sağlayan, insan anestezi ve resüssitasyon hava yolu yönetim sektörü içinde etkin kullanımı ile kanıtlanmıştır.

Docsinnovent® hava yolu yönetim cihazları içinde yenilik lideridir. Cihazın kurucuları ‘i-gel’ ürünlerini ve imalat teknoloji geliştirme programını tamamen piyasa realizasyonuna yönlendirmiştir.

Yoğun bir yeni araştırma ve geliştirme programı sonrası, Docsinnovent insanlarda deneyimlenen aynı faydaları; ilk türlere özel  supraglotik haya yolu cihazları ile veteriner hekimliğe ait anestezi ve resüssitasyon sektörüne getirmektedir.

 

 

 

 

 

 

‘v-gel’ adı ‘v’ ‘veteriner’ için,  ‘gel’ hava yolu ve özofageal yapılar etrafındaki travmasız yüksek kalite basınç contası vermek için, anatomik olarak şekillendirilme özelliği ile katkıda bulunan çok yumuşak bir jele benzer materyal kullanmayı belirtmek için türetilmiştir. ‘v-gel®’ uluslararası patentli, veteriner anestezisi için önemli faydalar sağlayan radikal bir yeniliktir:

 

 

 

v-gel® faydaları

  • Daha güvenli anestetikler ve süper rahat hasta iyileşmeleri anlamına gelen, larinjeal ve trakeal travmadan kaçınan yüksek kalitede bir basınç sızdırmazlığı vermek için yumuşak jele benzer bir materyal ile kombine edilen anatomik uyumlu özellikler.

  • Hızlı, kolay, güvenli ve stressiz cihaz uygulamaları.

  • Ameliyat sonrası öksürme ve öğürme olmaması.

  • Cihaz içinde büyük hava yolu kanalından dolayı soluk almada düşük hava yolu  direnci.

  • Uçucu anestetik maddelerin sızıntısını sınırlayan yüksek kalite basınç sızdırmazlığı, böylece anestezi de sağlık ve güvenliği geliştirme ve hasta koku hassasiyetinin – tavşanlardaki genel bir problem – üstesinden gelinmesi.

  • Reflu sıvısının olası solunmasını önlemek için oldukça etkili bir üst özofagus sızdırmazlığı için süper yumuşak konturlanmış uç.

  • Yeniden solutma ölü-alanı azaltmak ve yüksek kalite gözlemlemeyi kolaylaştırmak için integral gaz numune alma portu.

  • Hastaya zarar veren cihazı durdurmak ve hava yolunu kapatmak için integral ısırma bloğu.

  • Çapraz enfeksiyonu ortadan kaldırmak için otoklav sterilizasyonuna imkan veren materyal.

Ne yapar

v-gel® ile genel  anestezi ve resüssitasyon esnasında endotrakeal tüp intübasyonuna ihtiyaç olmaz. Dolayısıyla anestezi hava yolu ile ilgili morbidite ve mortalite sorunlarını azaltır. Yüksek derecede etkili ve verimli hava yolu tesis etmek amacıyla veteriner hekimlik kullanımı için özel olarak araştırılmış, tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasıl çalışır

v-gel® şekli  tasarlanmış olduğu her hayvan türündeki üst hava yolu anatomik yapılarının bir aynası olmak için şekillendirilmiştir. Uygun ve süper yumuşak basınç sızdırmazlığının ince bir ayarını sağlamak için kendine has bir yumuşak jele-benzer materyal ile bir cisim teşkil eder.  Bu elementler hastalara doku kompresyonu ve displasman travmasını ortadan kaldıran perifaringo-larinjeal çerçevesi ve üst özofagus etrafında yüksek kalitede bir sızdırmazlık ile uzman bir kullanıcıya hızlı, kolay, doğru ve güvenli bir hava yolu cihazı yerleştirmesi sağlamaktadır.

Ebatlar

v-gel® kedi ve tavşan aparatları türün anatomik yapısına uygun olarak altı farklı boyda hazırlanmıştır. Resimde ebatlar arasındaki farklılıklar canlı ağırlıklara göre gösterilmiş olmasına rağman, gerek kedi ve gerekse tavşanlarda ağırlık değişimine göre çene ve boğaz yapısı değişiklik göstermemektedir. Burada esas alınan hayvanların normal yaş gelişimine göre canlı ağırlıkları gösterilmiştir. O nedenle ağırlıktan ziyade yaşına göre aparat tercihi yapılır.

Kediler için gösterilen boylarda aynı ağırlıklar için farklı boylar bulunmaktadır. Bu uzun ve kısa çeneli ırklarda farklı kullanım içindir. Cihazın yutak kısmındaki boy aynı olmasına rağmen dış kısımlarının boyu farklıdır. Kısa çeneli ırklarda uzun ebat kullanımı, cihazın sabitlenmesinde ve çalışma esnasında sorun yaratabilir.

Araştırma ve geliştirme

v-gel® araştırma ve geliştirme programı birkaç senedir yürütülmektedir ve yoğun literatür araştırması yürütülmesini içermektedir. Her ilgili hayvan türü ile kapsamlı ölümden sonraki  boyun disseksiyon analizi; anatomik modelleme; CAD modelleme; radyolojik görüntüleme; ve süper yumuşak jele benzer materyal ile kombine edildiği zaman trakeal ve üst hava yolu travması sorunlarını gidermek için yüksek kalitede bir sızdırmazlık veren anatomik hava yolu yapılarını aksettirmek, doğru şekilleri elde etmek için yoğun prototipleme yapılmaktadır. Bundan sonra devamla, onaylandıktan sonra İngiltere ve Avrupa genelinde hem özel veteriner hekimlik uygulamalarında hem de üniversite hastanelerinde yürütülen büyük çapta hasta klinik denemelerine götürmüş olan ilk analiz ve değerlendirme için sahibinin rızası ile ön klinik denemeler yürütülmüştür.

Dolayısıyla v-gel® çeşitli ve kullanım deneyi olan uzman kullanıcıların bir ürünüdür.  

Gelişmiş hava yolu yönetimi

v-gel® öncelikle bir ‘gelişmiş veteriner hava yolu yönetim sistemi’ uygulamasıdır. Hasta gözlem ekipmanı ile birlikte tüp tutucu (d-grip), bağlayıcı materyal (V-Tie); cihaz kayganlık yağlama jeli (VetTube™) veteriner hekimlik uygulamasında gelişmiş hava yolu yönetimi uygulamasını daha iyi duruma getirmek için önemli tamamlayıcı bileşenleri sağlamaktadır.

Tedarik

v-gel® dağıtım ve pazarlaması, üretici firma Docsinnovent®Türkiye tek yetkili Distribütörü ProbMed çözüm ortağı VETA D tarafından Avrupa fiyatlarıyla yapılmaktadır.

Fiyatlar:(*)
Cinsi

Fiyatı

Açıklama
v-gel Cat   1 adet 100 £ her ebat için geçerli
v-gel Cat 6'lı Set  558 £ Altı farklı boy set
v-gel Rabbit 1 adet 93 £ her ebat için geçerli
v-gel Rabbit 6'lı Set 528 £ Altı farklı boy set
D-grib Tube Holder 70 £ Hortum tutucu
Vet-Lube Spray 30cc, 1 Adet 5,7 £ Kayganlaştırıcı
            
(*) KDV Dahil fiyatlardır. Kura bağlı değişiklikler nedeniyle sipariş formundaki  Türk Lirası fiyatlar değişebilir. Ödeme tarihindeki Ziraat Bankası Sterlin Satış Kuru esas alınır.
Sipariş formunu gönderin, ödemenizi yaparak siparişinizi kesinleştirin, 24 saat içerisinde ürününüz kargoya verilsin.
 
 Ürün ve siparişle ilgili ayrıntılı bilgi için;
 
VETA D
0544 211 10 04
veta.bilgi@gmail.com

 
v-gel cat@Rabit sipariş formu
 
v-gel videolar
>v-gel broşür
 
Eğitim programlarımızı facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.
Sayfamızı tıklayın ve Beğenin.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

  
   
Yeni Sayfa 1
 Copyright © 2013 VETA D® - Her Hakkı Saklıdır - All right reserved